100-LECIE ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI. Jesteśmy gotowi!

Od kilku tygodni trwają intensywne przygotowania do uroczystych obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Cała społeczność szkolna włączyła się w działania mające na celu upamiętnienie tego wydarzenia.

Uczniowie klas gimnazjalnych, pod okiem nauczycieli, przygotowują dziesiątki kokard narodowych. Dla każdego ucznia przygotowano już okolicznościowe wstążeczki. Wszyscy uczniowie pod okiem wychowawców ćwiczą – bardziej uroczyste niż zazwyczaj – wykonanie hymnu narodowego. Biblioteka ogłosiła konkurs na ilustrację do „Mazurka Dąbrowskiego”. Natomiast Kompania Honorowa Klas Mundurowych ćwiczy musztrę paradną.

Korytarze szkolne otrzymały nowe nazwy. Mamy tutaj zaułek Wojciecha Korfantego, plac Ignacego Daszyńskiego czy też plac Józefa Piłsudskiego. Zaroiło się od bieli i czerwieni. Wystrój klas i korytarzy przypomina o twórcach Niepodległej: Józefie Piłsudskim, Wojciechu Korfantym, Romanie Dmowskim, Wincentym Witosie, Ignacym Daszyńskim, Ignacym Paderewskim.

W całej szkole panuje już odświętny nastrój!