Please forward this error screen to euk-87636.eukservers.com's WebMaster.

75 rocznica zakończenia Powstania Warszawskiego

Po raz kolejny z rzędu, uczniowie koła historycznego przy Zespole Szkół Zawodowych nr 1, prowadzonego przez p. Piotra Imiołczyka, oddali hołd ludności cywilnej,  żołnierzom Armii Krajowej i innych formacji walczących w Powstaniu Warszawskim.

Złożone pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego, palące się znicze stanowią symbol wiecznej pamięci o wydarzeniach tragicznych dla narodu polskiego. Są jednocześnie podstawą do myślenia o współczesności i przestrogą dla wszystkich, którzy przewodzą naszemu narodowi.

Zgodnie z definicją,  historia jest to nauka, której podstawą jest nie popełniania błędów przeszłości w przyszłości. Jest to nauka dla naszych uczniów, by w momencie, kiedy w swojej dorosłości będą przewodzić naszemu społeczeństwu, zawsze mieli na względzie ten prosty fakt, iż od ich decyzji może zależeć życie tych, którym będą przewodzić.

tekst i zdjęcia: Piotr Imiołczyk

403 Forbidden

Request forbidden by administrative rules.