Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu

Sprzątamy dla Polski – Dzień Ziemi – i inne atrakcje 

Sprzątamy dla Polski – Dzień Ziemi – i inne atrakcje 

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi ruszyła akcja Sprzątania Świata. 22 kwietnia w całej Polsce odbywały się akcje sprzątania lasów i pobliskich terenów zielonych pod patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Wydarzenie #SprzątamyDlaPolski skierowane było w szczególności do przedstawicieli młodego pokolenia – młodych ludzi. Do akcji włączył się również Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu – klasy: 2b i 3a. Głównym celem akcji było wysprzątanie terenów zielonych oraz rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. W tym dniu, w ramach akcji uczniowie starali uprzątnąć lapidarium przy ul. Sadowej a także miejsca dawnych ogródków działkowych. Pamietajmy, że nasza wspólna troska o klimat i ochronę środowiska jest elementem współczesnego patriotyzmu.

Korzystając z okazji, pragniemy złożyć serdeczne podziękowanie dla Zarządu Zieleni Miejskiej. Dzięki uprzejmości ZZM w Elblagu, uczniowie zostali wyposażeni w rękawiczki i worki na śmieci. 

Po ciężkim sprzątaniu świata uczniowie klasy 2b i 3a mogli skorzystać z oferty Pań Fryzjerek kształcących w zawodzie w CKZIU oraz młodych Pań praktykantek. Niektórzy z chłopców nawet nawiązali nowe znajomości. 

Poniżej przedstawiamy fotorelacje z całego przedsięwzięcia. To był naprawdę bardzo udany dzień dla Nas wszystkich.

Agnieszka Hauer