Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu

Akcja na rzecz elbląskiego schroniska dla zwierząt – POMAGAMY!

W piątek 10 czerwca, uczniowie naszej szkoły odwiedzili schronisko dla bezdomnych zwierząt. Celem było między innymi podarowanie czworonogom darów, jakie udało nam się zebrać i zakupić. Akcja zapoczątkowana była przez ucznia naszej szkoły Fabiana Kotyzę z 2A, który był pomysłodawcą i głównym organizatorem zbiórki dla schroniska. Fabian także zorganizował na ten cel kawiarenkę, która cieszyła się ogromnym powodzeniem. Do akcji włączyła się także koleżka Fabiana Angela,  Miłosz Styn z 2a i Michał Szargiej z 3b. Kawiarenka zaplanowana była na jeden dzień, jednak zdecydowaliśmy się przedłużyć ją, ponieważ cieszyła się dużym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły za odwiedzenie naszej kawiarenki, ponieważ dzięki temu zebraliśmy aż 527zł i mogliśmy zakupić specjalistyczną karmę, tak bardzo pożądaną w schronisku. Dziękujemy również osobom, które upiekły na ten cel ciasta oraz tym, którzy przynieśli karmę. Pamiętajcie, że dobro powraca. Następna nasza akcja po wakacjach, do zobaczenia.

Aleksandra Kłusewicz i Agnieszka Hauer