Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu

POZNAJMY SIĘ! – WARSZTATY INTEGRACYJNE DLA MŁODZIEŻY W SIEDZIBIE OHP ELBLĄG

 

 

Uczestnicy OHP Elbląg z kl. 1 b z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu, z grupy wychowawczej p. Kamili Mach, wraz z wychowawcą klasy- p. Aleksandrą Stępień- Kłusewicz, wybrali się do siedziby OHP Elbląg na zajęcia integracyjne w ramach cyklu pn. „Poznajmy się”. Warsztaty rozpoczęły się od poznania przez młodzież wszystkich pracowników z siedziby OHP. Następnie, uczestnicy przystąpili do wspólnego integracyjnego wyzwania, czyli do zabawy „Wyścig z czasem „. Na trzech zakrytych planszach znajdowały się pytania dot. wiedzy o OHP, wiedzy o klasie oraz wiedzy o zawodzie elektromechanika. Na odpowiedzi na pytania klasa miała 25 minut, jednakże okazało się, że integracja jest ich mocną stroną więc „wyrobili się” w 15 minut. Zadania przysporzyły młodzieży wiele radości, czasem trochę trudności ale finalnie wszystko zostało zrealizowane. Następną atrakcją przewidzianą dla młodzieży było spotkanie z pracodawcą. Panie z firmy Stokota z Elbląga opowiedziały o możliwości pracy, szkoleń i przygotowania zawodowego w ich placówce. W czasie wizyty w siedzibie OHP uczestnicy mieli również zajęcia z doradcą zawodowym pn. „Drzewo Joli”, zajęcia florystyczne- robienie kartek bożonarodzeniowych, zajęcia wychowawcze oraz gry strategiczno- logiczne. Po tak intensywnym czasie młodzież miała przygotowany przez kadrę słodki poczęstunek, czyli tradycyjnie przepyszne gofry p. Ewy, popcorn oraz ciastka, paluszki i herbatę. To był bardzo udany, integracyjno- motywujący dzień, który zapoczątkował cykl spotkań w siedzibie OHP Elbląg. 

Największą nagrodą dla nas były słowa skierowane od p. Aleksandry Stępień- Kłusewicz, wychowawcy klasy z ZSZ nr 1 w Elblągu:

„Kochana Kamilko, dziękujemy Tobie i wszystkim pracownikom OHP za super przygotowany dzień, za serce włożone w zorganizowanie warsztatów dla nas. Jako Wasi goście czuliśmy się miło i przyjemnie. DZIĘKUJEMY ZA GOŚCINĘ i że chciało się wam specjalnie dla nas to wszystko robić. Gofry i popcorn- MEGA”.

Autor tekstu: Kamila Mach- wychowawca HP 14-2 w Elblągu

Autor zdjęć: Monika Olszewicz- Przepióra- specjalista ds. programów CEiPM w Elblągu