Zespół Szkół Zawodowych nr 1 w Elblągu

Demokracja w branżówkach

Dzięki FUNDACJI CIVIS POLONUS od poprzedniego roku szkolnego mamy możliwość brania udziału w innowacyjnym projekcie wspierającym pracę samorządów uczniowskich w szkołach. Celem projektu jest budowanie kultury demokratycznej i zaangażowania obywatelskiego na poziomie lokalnym oraz rozwijanie kompetencji obywatelskich uczniów i uczennic szkół branżowych poprzez wzmocnienie demokratycznej funkcji samorządów uczniowskich. Projekt skierowany jest do branżówek, gdyż to właśnie uczniowie uczęszczający do tych szkół szczególnie potrzebują wsparcia w zakresie rozwoju kompetencji obywatelskich.

Bezpośrednimi odbiorami działań są uczniowie i uczennice z 6 szkół branżowych I stopnia, liderzy samorządu uczniowskiego, którzy wezmą udział w  szkoleniach projektowych i będą działać jako liderzy wdrażania procedur demokratycznych w swoich szkołach oraz nauczyciele – opiekunowie samorządów uczniowskich.

Projekt rozpoczął się 1 listopada 2022 i potrwa do 30 kwietnia 2024 r.

W dniach 6-7 września uczniowie ZSZ nr 1 w pięknych okolicznościach przyrody, przy wsparciu organizatorów, opracowali model samorządu uczniowskiego w swoich szkołach.