Praktyki w Czechach- tydzień drugi.

Minął kolejny tydzień, w którym uczniowie naszej szkoły realizowali praktyki zawodowe w Ostrawie w Czechach. Oprócz codziennych obowiązków związanych z wykonywaniem pracy w ostrawskich firmach był też czas na odpoczynek i różnego rodzaju atrakcje.

W niedzielę nasi uczniowie wraz z grupą uczniów z Warszawy zwiedzili nieczynną kopalnię Ladek, która obecnie pełni funkcję muzeum górnictwa na Morawach. Przewodnik opowiadał  jak wydobywany był węgiel dawniej (od XVI w.), prezentował pracę współczesnych maszyn i urządzeń górniczych. Zwiedzający mogli obejrzeć także wystawę ukazującą ciężką pracę ratowników biorących udział w akcjach podczas wypadków w kopalniach.

Kolejną atrakcją tego tygodnia był udział w grze w laserowy paintball.  Uczniowie mogli sprawdzić się w rywalizacji, która była nie tylko doskonałą  zabaw ruchowa, w której liczą się spryt, inteligencja i analiza ciągle zmieniającej się sytuacji. Uczestnicy wyposażeni w broń laserową i specjalne kamizelki rywalizują ze sobą indywidualnie lub zespołowo o miano lidera.

Wczoraj grupa uczniów wraz z opiekunami odwiedzili Morawski Kras, gdzie główną naturalną atrakcją były Jaskinia Punkvy i Przepaść Macochy. Zobaczyli tam wapienie dewońskie oraz nacieki. Morawski Kras to przepiękny park krajobrazowy, gdzie występują zjawiska krasowe zarówno pod ziemią jak i na ziemi. Znajduje się tam około tysiąca jaskiń, z czego zaledwie kilka udostępnionych jest do zwiedzania. Przez cały rok panuje tu stała temperatura około 8 stopni. Punkva to rzeka, której koryto znika pod ziemią. Atrakcją naziemną są kilkudziesięciometrowe leje, przez które woda przenika do jaskiń. Młodzież miała okazję przepłynąć się łodzią po rzece w jaskini. Wjeżdżali również gondolą na wyżej położone tereny, aby stamtąd podziwiać park.

To był na prawdę bardzo udany tydzień.