Europejski Dzień Języków Obcych

W czwartek 26 września obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Z okazji tego święta nauczyciele przygotowali moc językowych atrakcji na zajęciach lekcyjnych oraz na przerwach.

Uczniowie wzięli udział w prowadzonym przez p. Agnieszkę Hauer konkursie plastycznym na najciekawszy plakat reklamujący Dzień Języków Obcych, konkursie na znajomość flag i języków urzędowych państw europejskich oraz w konkursach łamańców językowych (Zungenbrecher) prowadzonych przez p. Alicję Przyborowską.

W ramach działalności Szkolnego Koła Języka Angielskiego zostały zorganizowane przez p. Martę Mirecką konkursy :WordsWords, Proverbs oraz English Language Peculiarities.

Pani Katarzyna Modrzejewska sprawowała opiekę nad stanowiskiem konkursowym w trakcie przerw międzylekcyjnych, gdzie uczniowie zmagali się z pytaniami dotyczącymi różnych języków europejskich (The Secret Agent’s Language Challenges) oraz zorganizowała pokazy filmów w języku angielskim i rosyjskim (Wehikuł czasu, Metro). Pod opieką p. Modrzejewskiej uczniowie przygotowali również wyjątkowe plakaty językowe, które stały się elementem dekoracji szkolnej w tym dniu.

Pani Aleksandra Stępień- Kłusewicz w ramach prowadzonych zajęć lekcyjnych przygotowała dla swoich uczniów quizy (What language is this?) oraz pogadanki nt. języków europejskich.

Na uczestników zabaw językowych czekały słodkości: lizaki, muf finy (upieczone specjalnie na tę okazję przez Panią Agnieszkę Hauer) oraz cukierki i drobne upominki ufundowane przez Radę Rodziców.

Przygotowała: Marta Mirecka