Konferencja pt. „Szkolnictwo zawodowe w dobie Przemysłu 4.0”

Dnia 20 września przedstawiciele Grona Pedagogicznego wzięli udział w konferencję organizowanej przez Warmińsko-Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu w ramach zadania edukacyjnego Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie pn. „Szkolnictwo zawodowe w relacji z pracodawcą”.

Celem konferencji było przedstawienie problematyki kształcenia zawodowego na tle przemian zachodzących w społeczeństwie i gospodarce oraz w związku z rozwojem nowoczesnych technologii.

Gośćmi – prelegentami zaproszonymi na konferencję byli:
– Pan Wiesław Drożdżyński – wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie,
– Pani Patrycja Wojciechowska-Wachuła – koordynator badania „Barometr zawodów” Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie,
– Pan Maciej Grzebiński – nauczyciel Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Elblągu,
– Pan dr Tomasz Winnicki – wykładowca Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Elblągu,
– Pan Paweł Kowszyński – zastępca Komendanta Warmińsko-Mazurskiej Komendy OHP,
– Pani Maria Dobosz – dyrektor Zespołu Szkół Gospodarczych w Elblągu.

Konferencja była okazją do zastanowienia się nad uatrakcyjnieniem kształcenia zawodowego i wymiany doświadczeń w kontaktach z pracodawcami.

MP