Tydzień Kariery – odwiedziliśmy szkoły podstawowe!

Warmińsko – Mazurski Tydzień Kariery (15-21 października 2018) był dla nas okazją do odwiedzenia kilku szkół podstawowych. Hasło tegorocznej edycji Tygodnia („Młode pokolenia na rynku pracy”) zainspirowało nas do opowiedzenia ósmoklasistom o specyfice rynku pracy.

Uczniowie klasy technik pojazdów samochodowych przygotowali kilka zabawnych scenek rodzajowych o poszukiwaniu pracy i rozmowie kwalifikacyjnej. Ósmoklasiści wzięli również udział w quizie. Odpowiadali na pytania dotyczące bezrobocia, kodeksu pracy, systemu płac, opieki społecznej czy wydatków gospodarstw domowych. Dla wielu uczniów były to zagadnienia zupełnie nowe, niemniej okazały się one na tyle interesujące, że zachęcały do dyskusji o wyborze kariery zawodowej.

Ósmoklasiści zapoznali się również z tzw. barometrem zawodów. W ten sposób dowiedzieli się, jakich specjalistów potrzebuje obecnie elbląski i krajowy rynek pracy. Spotkanie było także okazją do przedstawienia specyfiki kształcenia w technikum i branżowej szkole I stopnia.

Spotkania przygotowały oraz poprowadziły: Anna Rybka-Nadolska oraz Justyna Tomaszewska.

Szkole Podstawowej Nr 19, Szkole Podstawowej Nr 21, Szkole Podstawowej Nr 23, Szkole Podstawowej Nr 1

oraz Szkole Podstawowej Nr 6

serdecznie dziękujemy za zaproszenie