Please forward this error screen to euk14.eukhosting.net's WebMaster.

XXIV Wojewódzka Olimpiada Wiedzy o Obronie Cywilnej-etap międzyszkolny

W czwartek-21.02.2019 roku, uczniowie Michał Derecki z kl. 2T oraz Maciej Borejko z kl. 2 CZ uczestniczyli w międzyszkolnym etapie XXIV Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Konkurs odbył się w Urzędzie Miasta w Elblągu i  brała w nim udział młodzież z 11 elbląskich szkół ponadgimnazjalnych. Organizatorami elbląskiego etapu Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej był Referat Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM, Komenda Miejska Policji w Elblągu oraz Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu.

W I etapie uczniowie rywalizowali jako szkolna drużyna, rozwiązując test z zagadnieniami dotyczącymi między innymi z wiedzy o obronie cywilnej, pierwszej pomocy i ruchu drogowego. Uzyskany bardzo dobry wynik testu zagwarantował im udział w II etapie konkursu, w którym to musieli już wykazać się praktycznymi umiejętnościami udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach, zachowaniem na drodze lub zganieniami z zakresu pożarnictwa. Zmaganiom tym przyglądali się eksperci ze Straży Pożarnej i Policji.

W ostatecznej klasyfikacji Zespół Szkół Zawodowych Nr 1  zajął V miejsce.

Uczestnicy Olimpiady zostali uhonorowani okolicznościowymi dyplomami
i upominkami ufundowanymi przez Urząd Miasta. Nagrody dla zwycięzców wręczył Pan Wiceprezydent Edward Pietrulewicz.

Bardzo dziękuję uczniom za przygotowanie się do Olimpiady
oraz godne reprezentowanie szkoły!

Brawo Michał i Maciej!

Anna Martyna