Europejski Dzień Języków Obcych

W dniach 25 i 28 września 2020 r. zaprosiliśmy wszystkich uczniów do udziału w specjalnie przygotowanych  szkolnych konkursach językowych podczas  zajęć z języka angielskiego, rosyjskiego i niemieckiego.

W tym szczególnym roku szkolnym, pomimo epidemii, staraliśmy się poprowadzić ciekawe zajęcia językowe. Uczniowie korzystali z platformy QUIZIZZ w języku angielskim, rosyjskim i niemieckim, gdzie m.in. rozwiązywali quizy dot. języków używanych w Europie. Z klasy 3T najlepszy był Kacper Laskowski, a z klasy 2h  Dawid Dończyk.

Uczniowie klasy 2h zrobili również plakaty przedstawiające słówka w różnych  językach, promując naukę języków obcych oraz przygotowali plakaty reklamujące Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie klasy 3 T nagrywali pozdrowienia w językach z całego świata za pomocą telefonów komórkowych, starając się powiedzieć np. Cześć, Dzień dobry w 1 minutę, używając jak najwięcej różnych języków. Z kolei uczniowie klasy 3BZ wzięli udział w konkursie tworzenia słówek Language.

Na zajęciach u Pani Agnieszki Hauer grupy uczniów w klasie 1 b również rywalizowały ze sobą w konkursie o najciekawszy plakat z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych. Trzeba było wykazać się znajomością flag, stolic i języków urzędowych państw Unii Europejskiej. Gościem specjalnym na naszych zajęciach była Pani Ewa Frączkowska, przedstawiciel organizacji OHP w Elblągu. Taka wspólna zabawa pozwoliła uczniom klasy zintegrować się i poznać się bliżej.

Katarzyna Modrzejewska

Marta Mirecka