Wycieczka do Torunia i Lichenia

27 września 2023 r. uczestnicy elbląskiego Hufca Pracy wraz z kadrą HP wybrali się na Ogólnopolską Inaugurację Roku Szkoleniowego OHP 2023/2024 do Lichenia. Przed przyjazdem w miejsce docelowe młodzież zwiedziła Toruń pod przewodnictwem z-cy komendanta Piotra Tomasiaka. Pan Tomasiak opowiedział uczestnikom historię powstania najważniejszych atrakcji tego miasta- zwiedzili gotycką starówkę, która jest na światowej liście UNESCO oraz fort otaczający miasto. Młodzież odwiedziła również Ratusz Staromiejski i Kościół Mariacki. Poza tym mieli okazję spróbować przepysznych toruńskich pierników oraz poznali życiorys Kopernika. Zwiedzanie miasta dało młodzieży poczucie, iż każda uliczka to ko-lejny epizod i wątek historyczny, który sięga nawet setek lat wstecz. Następnie po tak intensywnym zwiedzaniu uczestnicy OHP udali się na obiad do restauracji. Kolejnym etapem podróży był przejazd do Lichenia na Ogólnopolską Inaugurację Roku Szkoleniowego OHP 2023/2024.