Wernisaż wystawy „Powstanie Styczniowe 1863 – Cztery Pory Roku”

W dniu 17. stycznia uczniowie klasy 1D i 1A uczestniczyły w wernisażu wystawy zdjęć w budynku biblioteki elbląskiej. Imponujące zdjęcia, wyglądające jak kadry filmu, są efektem pracy młodzieży, działającej w Międzyszkolnym Kole Historycznym pod kierunkiem Pana Piotra Imiołczyka. Data ekspozycji wystawy – 17 stycznia – jest historyczną datą 160 rocznicy ostatniej zwycięskiej bitwy powstania styczniowego. Warto zauważyć, że ta ekspozycja dostarczyła nam ponadczasowego ducha i poczuliśmy się, jakbyśmy przez chwilę obcowali z poważnym kinem historycznym. Dzięki zaangażowaniu Pana Piotra Imiołczyka oraz pracy młodzieży otrzymaliśmy obraz narodu zjednoczonego w patriotycznym wysiłku. Bardzo dziękujemy że mogliśmy uczestniczyć w takim wydarzeniu, które pozostawiło w nas wielkie emocje.