Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

W poniedziałek 27 maja 2024r. w naszej szkole odbędą się wyboru do Młodzieżowej Rady Miasta. W godzinach od 9:00 do 15:00 będziecie mogli oddać głos na swojego kandydata.

Przyjdź i zagłosuj na jednego z dwóch kandydatów, który będzie reprezentował interesy Twoje i Twoich kolegów wobec organów samorządowych oraz będzie działał na rzecz integracji i współpracy środowisk młodzieżowych.

Poznajcie bliżej kandydatów do MRM:

Gaja Kroczka  z klasy 1a o profilu mechanik pojazdów samochodowych.

Gaja interesuje się literaturą obyczajową, fantastyką oraz horrorami. W wolnym czasie gotuje lub pomaga ojczymowi w naprawie jego aut. Ważne jest dla niej pielęgnowanie relacji z bliskimi.

Co Gaja chciałaby zmienić w swoim otoczeniu?

Przede wszystkim chciałaby zadbać o to, aby w szkole powstała kawiarenka, w której można byłoby kupić świeże kanapki.

Gai zależy również na tym, aby w szkole odbywało się więcej kół zainteresowań i zajęć dodatkowych, np. zajęcia sportowe z koszykówki.

Jeżeli chodzi i działania lokalne, to zdaniem Gai brakuje w naszym mieście miejsc, w których młodzież może spędzać czas wolny.

Ważnym problemem, nad którym należałoby się skupić jest dopasowanie rozkładu komunikacji miejskiej do planu zajęć uczniów elbląskich szkół średnich.

Jakub Zaczkowski jest uczniem klasy 1e o profilu elektryk.

Kuba interesuje się sportem, przede wszystkim piłką nożną oraz koszykówką. W wolnym czasie gra również z chęcią na komputerze. Najbardziej lubi jednak spędzać czas z rodziną. Chętnie angażuje się również w pomoc innym. Wykonuje np. drobne naprawy lub pomaga w porządkach.

A co Jakub chciałby zmienić w swoim otoczeniu?

Sport w życiu Kuby jest bardzo ważny, dlatego zależy mu, aby w jego mieście powstało więcej obiektów sportowych, na których młodzież mogłaby uprawiać różnorodne dyscypliny sportowe. Jego zdaniem w mieście brakuje dużego stadionu, na którym oprócz meczy piłki nożnej mogłyby odbywać się różnego rodzaju wydarzenia artystyczne, np. koncerty muzyczne.

Kuba podobnie jak Gaja uważa, że w mieście brakuje atrakcji odpowiadających ściśle młodzieży oraz uważa również, że należy zmienić rozkład komunikacji miejskiej, tak aby był on odpowiedni dla uczniów ze wszystkich szkół średnich w Elblągu.

Poznaliście kandydatów. Teraz czas na Wasz głos w wyborach. Zapraszamy w poniedziałek 27 maja 2024r. do auli szkolnej.