Kolejny tydzień w Czechach.

Pobyt naszych uczniów w Czechach powoli dobiega końca. W mijającym tygodniu opiekunki grupy odwiedziły kolejne zakłady pracy, aby przyjrzeć się pracy naszych uczniów.

Piątkowy wieczór młodzież spędziła na torze gokartowym. Rywalizacja dostarczyła uczestnikom dużo emocji i adrenaliny. Wyścigi były ekscytujące i wciągające, co przełożyło się na wysoki poziom zadowolenia uczniów z udziału w takiej formie aktywnego spędzenia czasu.

W niedzielę grupa odwiedziła malownicze miasteczko Štramberk, które zachowało  historyczny urbanistyczny układ miasta, zbudowanego wokół prostokątnego rynku o pochyłej płycie. W mieście tym pieczone są sławne uszy stramberskie, które musi zakupić każdy, kto odwiedza miasto. Są to rożki pieczone z lekkiego ciasta piernikowego.

Naszym uczniom został już tylko jeden dzień praktyk w czeskich zakładach, po czym powrócą do domów i na zajęcia do szkoły.

Przypominamy, że uczniowie realizują praktyki zawodowe w Czechach w ramach projektu unijnego ,,Młodzi zawodowcy na europejskim rynku pracy” finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego Plus (EFS+).